?!DEMOKRACJA?!

Za wydawanie pisma...
Na pół roku więzienia w zawieszeniu na na dwa lata skazał w poniedziałek szczeciński Sąd Rejonowy byłego pracownika Stoczni Szczecińskiej, który nawoływał robotników tej firmy do stawiania oporu. 25-letni Dominik S. w kwietniu 2001 r. kolportował na terenie stoczni biuletyn, w którym przedstawił jako formę walki o swoje prawa między innymi "sabotaż".

Jeden za dwustu...
Krakowska policja wystąpiła o ukaranie Omara Farisa, prezesa Polsko-Arabskiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego. Twierdzi, że z obserwacji funkcjonariuszy będących na miejscu wynika, że to on zorganizował w kwietniu na Rynku Głównym manifestacje przeciwko wojnie w Iraku, w której udział wzięło ponad 200 osób. Omar Faris zaprzecza, by przygotowywał kwietniową demonstrację. Jacek Gemzik z Krakowskiej Koalicji Antywojennej, grupującej kilkanaście organizacji studenckich i stowarzyszeń, mówi, że to KKA zorganizowała w kwietniu manifestację na Rynku Głównym. - Pan Faris jest tylko jej członkiem. Wiem, że nawet starał się o zalegalizowanie demonstracji, choć my byliśmy temu przeciwni - zapewnia.

Webmaster skazany na rok!
Na początku sierpnia webmaster internetowego serwisu RaisetheFist.com Sherman Austin został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Sherman został skazany za to, że jego strona zawierała krytykę działań rządu USA. Jednakże FBI oskarżyło go o rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej materiałów wybuchowych. Głównym dowodem był Przewdonik dotyczący protestów, który zawierał jakieś szczątkowe informacje dotyczące tego typu materiałów. Autor przewodnika jest nieznany, a sam przewodnik został wysłany na witrynę Shermana przez anonimowego internaute. Witryna Austina była obserwowana przez FBI długo przed tym, zanim znalazły się tam wzmianki o materiałach wybuchowych, długo nawet przed wydarzeniami z 11 września. A głównym motywem działania FBI było zdobycie jego komputerów, na których funkcjonowała witryna, w celu zdobycia wszelakich informacji dotyczących anarchistów oraz wszelkiej maści aktywistów społecznych korzystających z internetu.

W Hiszpanii kolejne represje!
Na początku sierpnia kolejne 3 osoby aresztowano w Walencji pod zarzutem wysłania listu bomby na pocztę i wskutek tego ranienia 4 osób (miało to miejsce 24 maja). Aresztowani są totalnie odcięci od świata, nie pozwala im się nawet na kontakt z adwokatem z CNT (anarchosyndykalistycznego związku zawodowego). Z informacji policyjnych wynika ze byli śledzeni od dawna, także przez Europol, ponieważ wyjechali na szczyt UE do Salonik. Tydzień po powrocie aresztowano ich i oskarżono o terroryzm i współpracę z podobnymi ugrupowaniami włoskimi typu: Lotta Continua. Co ciekawe główną winną uczyniono 26 letnia Amande, dziewczynę działającą aktywnie w tamtejszym ACK ( zaangażowaną podczas poprzedniej kampanii o uwolnienie aresztowanych po najściu na squat "Malas Pulgas"). To kolejna ewidentna prowokacja i cios dla tamtejszych organizacji wolnościowych. Trzeba wspomnieć także, że od niedawna w Hiszpanii organizacje wspierające więźniów sumienia (Anarchistyczny Czarny Krzyż,etc...) są stawiane na równi z narodowo-wyzoleńczymi, i już za samą przynależność do powyższych można być sądzonym.

Za laHaine i ABC/CNA Hiszpania- tłum. Natalia

Żadnej ekstradykcji Juanra do Hiszpanii!!
W styczniu 2002, Juanra Rodriguez został aresztowany w Amsterdamie na podstawie twierdzeń Hiszpanii, że rzekomo dostarcza informacje jednostce ETA w Barcelonie. Juanra spędził ponad pięć miesięcy w ograniczonym odosobnieniu we Vught. Został wypuszczone przez sędziego za kaucją w czerwcu. Wielu Hiszpańskich działaczy wie o tym, że rząd Hiszpanii używa wojny przeciwko ETA, aby uciszyć każdą rosnącą polityczną grupę opozycyjną. Oskarżenia przeciwko Juanrze nie zostały potwierdzone w żądaniu ekstradycji przez żadne prawdziwe dowody. Większość z nich bazuje na zeznaniach wyznanych podczas tortur od osoby, która odwołała je zaraz po wyjściu z cieszących się złą sławą, hiszpańskich policyjnych cel. Hiszpania wytwarza nowe zarzuty niczym króliki z magicznego kapelusza. Oficjalne zarzuty było zmieniane cztery razy za każdym razem bez żadnych dowodów, a czasami wręcz sprzecznych oskarżeń.

Fałszywe dowody!
Wszyscy zatrzymani po zamieszkach w Salonikach zagrożeni są karami od 7 do 25 lat więzienia. Poniżej przedstawiamy skrótowy opis sytuacji, w jakiej znajdują się nasi uwięzieni przyjaciele i towarzysze.

Ósemka z Salonik : Kim są?
To 8 osób, którym odmówiono wypuszczenia za kaucją z 29 początkowo oskarżonych. 2 nieletnich zostało wypuszczonych bez oskarżeń. To zostawia nam 19 osób z wykroczeniami, które muszą powrócić do Grecji na procesy. 8 osób ( dwie osoby z Hiszpanii, trójka Greków oraz Amerykanin, Syryjczyk i Anglik), którym odmówiono wypuszczenia maja postawione znacznie cięższe zarzuty: Cała ósemka ma wyrównane zarzuty : zamieszki, stawianie oporu władzy oraz posiadanie środków wybuchowych (ten zarzut może być potraktowany tak jakby mieli ze sobą granaty!) Cała grupa będzie sądzona razem. Prawnik uważa, że to dobry znak.
Jest sporo zdjęć, na ktorych policja podczas bicia Simona Chapmana (aresztowanego Anglika) podkłada mu plecak. Simon miał w posiadaniu NIEBIESKI plecak, tym czasem jest oskarżony o posiadanie 3 CZARNYCH plecaków wypełnionych koktajlami mołotowa.
Z tego co zrozumieliśmy, podobna sytuacja jest z resztą uwięzionych, ale posiadamy szczegóły tylko odnośnie Simona. Prawnik Chapmana napisał artykuł do greckiego dziennika, gdzie stwierdza, że Simon jak i reszta z uwięzionych zostali wrobieni przez policję.
Jest na to dużo dowodów


Thessaloniki Prisoners Solidarity
tłum. ABC/ACK Białystok